Trening personalny szansą na szybkie efekty

Nadwaga staje się problemem coraz większej liczby Polek i Polaków. W konsekwencji tracimy kondycję, poczucie własnej wartości i dobre samopoczucie. W walce o wymarzoną sylwetkę musimy zmierzyć się najpierw ze sobą. To my jesteśmy naszymi największymi wrogami. My i nasze wymówki. Zeszłoroczne spodnie zrobiły się za małe, a za oknami piękna pogoda. Myślisz sobie wtedy „pójdę pobiegać”. Zerkasz na telewizor i… okazuje się, że leci właśnie program, który lubisz, poza tym przypominasz sobie, że nie masz termoaktywnej koszulki, a w ogóle to za chwilę będzie ciemno. Obiecujesz sobie, że zaczniesz od jutra. Niestety, owo jutro nigdy nie nadchodzi. Największym problemem w rozpoczęciu trenowania nie jest słaba kondycja, ale podniesienie się z kanapy. Jeśli jesteś osobą, która ma „słabą silną wolę” – pomyśl o zatrudnieniu trenera personalnego.

Podczas treningu personalnego, trener pracuje tylko z jedną osobą. Jest jej nauczycielem, doradcą, opoką i motywatorem. Wszystko po to, aby pomóc jej osiągnąć zamierzony cel. Podczas zajęć w grupie, prowadzący nie jest w stanie obserwować wszystkich jej członków. Poza tym intensywność ćwiczeń jest uśredniona, co oznacza, że mogą być dla Ciebie zbyt wymagające lub wręcz przeciwnie. Gdy zdecydujesz się na osobistego trenera, pierwsze spotkanie może Cię nieco zaskoczyć. Nie rzucisz się od razu na podłogę, próbując wykonać 100 pompek. Zaczniecie od rozmowy. Podczas takiego wywiadu, specjalista zada Ci wiele pytań. Będą dotyczyć, m.in. tego jaki masz cel, w jakim czasie chcesz go osiągnąć i jakie masz możliwości. Następnie wykona pomiary – może Cię zważyć albo zmierzyć różne partie Twojego ciała, jak np. obwód talii, bioder, ud. Później czeka Cię test sprawności. Na jego podstawie trener pozna Twoje silne oraz słabe punkty i będzie mógł ułożyć zindywidualizowany plan ćwiczeń. Możesz spodziewać się tego, że każde wasze spotkanie będzie nową przygodą.

Podczas tego typu treningów nie grozi Ci monotonia. Instruktor będzie czuwał nad prawidłową techniką wykonywanych przez Ciebie ćwiczeń i odpowie na wszystkie Twoje pytania. Co bardzo ważne przygotuje dla Ciebie także odpowiednią dietę, podpowie jak powinna wyglądać regeneracja i odpoczynek. Poza tym będzie tą osobą, która uwierzy w to, że możesz odnieść sukces. Wesprze Cię podczas tej trudnej drogi, a z czasem zyskasz nowego przyjaciela.

Z porad trenera personalnego może skorzystać każdy. Zajęcia z ekspertem  skierowane są do osób, które chcą w krótkim czasie osiągnąć zamierzone cele.  Początkujący poznają dokładnie technikę wykonywania poszczególnych ćwiczeń i motywację. Zaawansowani mogą spodziewać się szybszych efektów swojej pracy. To rozwiązanie także dla osób, które potrzebują konkretnych ćwiczeń ze względów zdrowotnych, np. wzmocnienia kręgosłupa czy skorygowania wady postawy oraz dla tych, którzy chcą wrócić do treningów po dłuższej przerwie.

Każdy trener będzie skrupulatnie odnotowywał Twoje postępy. Będą one nie tylko informacją dla niego. Przysłużą się także Tobie. Dzięki nim zobaczysz jak długą drogę przebyłeś i jak dużo osiągnąłeś.