Chudnij z głową!

Każdy z nas marzy o idealnej sylwetce. Często zbędne kilogramy potrafią odebrać pewność siebie, wycofać z aktywnego życia towarzyskiego, a nawet odcisnąć swoje piętno na związku. Najczęściej jeden impuls nakłania nas do schudnięcia. Niestety, w wielu przypadkach odkładamy to na „jutro”, które nigdy nie nadchodzi lub maltretujemy nasz organizm drakońskimi dietami, które skutkują efektem jo-jo. Nie zastanawiamy się nawet jakie konsekwencje może ponieść za sobą odchudzanie bez pomocy specjalisty.

Wybierz kogoś, kto poprowadzi Cię we właściwy sposób. Celowo użyłam słowa „wybierz”, bo wielu specjalistów oferuje swoje usługi. Taka osoba nie tylko profesjonalnie zadba o Twoją kondycję i zdrowie, ale będzie dla Ciebie także wsparciem duchowym. Kim, kto wierzy w Ciebie i Twój sukces. Poszukaj na forach, popytaj znajomych – poczta pantoflowa najczęściej jest najlepszym źródłem informacji. Dobrze, aby był to trener personalny, który będzie potrafił ułożyć odpowiedni jadłospis, zgodnym z Twoim trybem życia i potrzebami. Pamiętaj, że nie odniesiesz pożądanego sukcesu, bez uwzględniania w swoim planie dnia odpowiednich czynników.

Po pierwsze, zadbaj o swoją dietę. „Jesteś tym, co jesz” – to nie jest wyświechtane powiedzenie. Jeśli Twój jadłospis składa się głównie z ciężkich potraw i przekąsek, na pewno nie będziesz poruszać się zwinnie, jak gazela. Dieta bogata w węglowodany motywuje jedynie do przełączania kolejnych kanałów w telewizji, a nie do spacerów czy jazdy na rowerze. Zdrowe posiłki nie muszą być nudne i bez smaku. Różnorodność przepisów i składników dostępnych na rynku sprawia, że w przygotowaniu królewskiego śniadania lub bajecznego obiadu ogranicza Cię jedynie wyobraźnia. Warto pamiętać, że dieta powinna być dostosowana do indywidualnych potrzeb. Nie chodzi tu jedynie o liczbę kalorii oraz czas, jaki mamy na przygotowanie posiłków. Mowa o tym, czego potrzebuje nasz organizm. Dlatego, przed ustaleniem jadłospisu, trener powinien skierować Cię na badania laboratoryjne. One odpowiedzą na podstawowe pytania, jak choćby to, czy nie cierpisz na anemię.

Po drugie, mierz siły na zamiary. Słuchaj swojego ciała. Jeśli Twój trening ma trwać godzinę dziennie – nie unoś się ambicją i nie próbuj forsować organizmu. Nie poprawisz w ten sposób swojej kondycji i wytrzymałości. Wręcz przeciwnie. Możesz nabawić się kontuzji, które unieruchomią Cię na tygodnie. Staraj się wykonywać wszystkie ćwiczenia starannie, pilnując właściwej postawy. Nigdy nie zapominaj o rozgrzewce i rozciąganiu. Jeśli zaczniesz trenować, niech Twoje treningi będą regularne. W przeciwnym wypadku, nie przyniosą wymarzonych efektów.

Po trzecie, szanuj swój organizm. Cztery godziny snu na dobę nie sprzyja zdrowemu stylowi życia. Twoje ciało i umysł potrzebują czasu na regenerację. Dzięki temu będziesz mieć siłę na to, aby dzień po dniu mierzyć się z nowymi wyzwaniami zawodowymi i sportowymi. Pełny, ośmiogodzinny cykl snu poprawi także Twoją koncentrację i kondycję skóry. Pamiętaj również o innych formach odpoczynku. Czas dla siebie nie tylko pomaga się odstresować, ale też zwyczajnie – uszczęśliwia.