Trening kulturystyczny Wrocław

Trening kulturystyczny Wrocław

Kulturystyka to sport, który zdobywa coraz większą popularność zarówno wśród mężczyzn, jak i wśród kobiet. To forma aktywności, która służy kształtowaniu sylwetki i wzmocnieniu mięśni. Jednak uzyskanie satysfakcjonujących rezultatów wymaga właściwego zaplanowania treningów oraz precyzyjnego wykonywania poszczególnych ćwiczeń. Jako wykwalifikowany trener zapewniam profesjonalną pomoc zarówno początkującym, jak i doświadczonym kulturystom.

Najważniejsze zasady treningu

Celem kulturystyki nie jest rozbudowa mięśni w jak najkrótszym czasie. Prawidłowo zaplanowane treningi kulturystyczne służą kształtowaniu dobrej jakościowo masy mięśniowej, natomiast bezkształtne i napuchnięte mięśnie są niepożądane i źle oceniane podczas zawodów. Jest to ogólna zasada kulturystyki, dlatego na jakość mięsni powinni zwrócić uwagę także kulturyści niezawodowi. Cechą charakterystyczną każdego treningu jest cykliczność, która obejmuje fazy budowy mięśni i poprawy ich gęstości, a także redukcji i odtłuszczania mięśni. Dla uzyskania dobrych rezultatów konieczne jest skupienie się po kolei na poszczególnych partiach mięśniowych, ze zwróceniem uwagi na ich budowę, grubość i szerokość. Nie można skupiać się wyłącznie na jednej części ciała, ponieważ istotną rolę odgrywa symetria i proporcjonalność.

Trening kulturystyczny nastawiony na realizację celów

Moim celem jest ułatwienie klientowi realizacji wyznaczonych sobie celów poprzez opracowanie najskuteczniejszego dla niego planu treningowego oraz czuwanie nad prawidłowym przebiegiem treningów. Na pierwszym spotkaniu analizuję wszystkie czynniki, które mogą mieć wpływ na efektywność ćwiczeń. Biorą pod uwagę dotychczasową historię treningów, wagę, wiek, poziom tkanki mięśniowej i sprawność. W przypadku początkujących kulturystów zwracam uwagę na prawidłową technikę, od której zależy nie tylko efektywność, ale i bezpieczeństwo treningu. Zapraszamy do mnie także osoby, które kulturystyką zajmują się już od dłuższego czasu, ale chciałyby uzyskiwać jeszcze lepsze rezultaty i szybciej realizować postawione przed sobą cele treningowe.